EvaPig 1.x - en to fi translation catalogue (388 entries)

en: %s: driver missing
fi: %s: ajuri puuttuu

en: %s: file not found
fi: %s: tiedostoa ei löydy

note: Classes
en: (All)
fi: (Kaikki)

note: FormFeedEdition..PanelMain..SpeedButtonAppend..Hint
en: Add the current ingredient to the diet
fi: Lisää tämä rehuaine rehuseokseen

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelTruie1..Caption FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergyUtilization..LabelTruie2..Caption FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelTruie3..Caption FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAzote..LabelTruie4..Caption FormFeedEdition..PanelMain..Grou
en: Adult pig
fi: Aikuinen sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsAla_MAT..DisplayLabel
en: Ala / crude protein
fi: Ala / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdAla..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsAlad..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsAlad..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Alad
fi: Alas

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Alanine
fi: Alaniini

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxAA..Caption FormIngredientEditionCopy..PanelMain..GroupBoxAA..Caption FormIngredientEditionOriginal..PanelMain..GroupBoxAA..Caption FormOptions..LabelAA..Caption
en: Amino acids
fi: Aminohapot

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxType0....Items.Strings
en: Amino acids profiles
fi: Aminohappojen suhteet

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..LabelIdealProtein..Hint
en: Amino acids profiles (digestible amino acid / digestible lysine)
fi: Aminohappojen suhteet (sulava aminohappo / sulava lysiini)

en: Are sure you want to delete this record?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tietueen?

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsArg_MAT..DisplayLabel
en: Arg / crude protein
fi: Arg / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdArg..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsArgd..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsArgd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Argd
fi: Args

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Arginine
fi: Arginiini

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsMM..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsMM..DisplayLabel FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxProximal0....Items.Strings FormFeedCharts..PageC
en: Ash
fi: Tuhka

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsAsp_MAT..DisplayLabel
en: Asp / crude protein
fi: Asp / raakavalkuainen

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Aspartic acid
fi: Asparagiinihappo

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdAsp..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsAspd..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsAspd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Aspd
fi: Asps

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsCa_Pd..DisplayLabel FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelCa_Pd..Caption
en: Ca / dP
fi: Ca / sP

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxMinerals0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxMinerals1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsCompari
en: Calcium
fi: Kalsium

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsCa..DisplayLabel FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelCa..Caption
en: Calcium (Ca)
fi: Kalsium (Ca)

note: FormFeedsList..ActionListButtons..ActionEval..Caption
en: Calculator
fi: Laskin

note: FormComment..ActionListButtons..ActionCancel..Caption FormComment..ActionListButtons..ActionCancel..Hint FormFeedCreation..ActionListButtons..ActionCancel..Caption FormFeedCreation..ActionListButtons..ActionCancel..Hint FormFeedEdition..ActionListButtons..ActionCancel..Caption FormFeedEdition..Actio
en: Cancel
fi: Peruuta

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzClass..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsClass..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsClassName..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDa
en: Class
fi: Luokka

note: FormFeedCharts..ActionListButtons..ActionClose..Caption FormFeedCharts..ActionListButtons..ActionClose..Hint FormFeedDetail..ActionListButtons..ActionClose..Caption FormFeedDetail..ActionListButtons..ActionClose..Hint FormFeedsCharts..ActionListButtons..ActionClose..Caption FormFeedsCharts..ActionLi
en: Close
fi: Sulje

note: FormComment..Caption DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzComment..FieldName FormFeedEdition..ActionListButtons..ActionComment..Caption FormFeedEdition..ActionListButtons..ActionComment..Hint FormIngredientEditionCopy..ActionListButtons..ActionComment..Caption FormIngredi
en: Comment
fi: Kommentoi

note: FormFeedCreation..LabelDescription..Caption FormFeedDetail..PanelMain..LabelDescription..Caption FormIngredientCreation..PanelHead..LabelDefinition..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..LabelDefinition..Caption
en: Comments
fi: Kommentit

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..GroupBoxPhytase..LabelConcentration..Caption
en: Concentration
fi: Väkevyys

note: FormMain..BitBtnOptions..Hint
en: Configuration of units for displaying
fi: Yksiköiden muoto näytöllä

note: FormChartHReport..QuickRepChart..DetailBand1..QRChart1..QRDBChart1....Legend.Title.Text.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..Chart1....Legend.Title.Text.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart2..Chart2
en: Contribution of ingredients
fi: Rehuaineiden vaikutus

note: Copie basée sur un modèle
en: Copy of "%s"
fi: Kopio "%s"

note: FormFeedsList..ActionListButtons..ActionCreate..Caption FormIngredientsList..ActionListButtons..ActionCreate..Caption
en: Create
fi: Luo

note: FormFeedsList..ActionListButtons..ActionCreate..Hint FormIngredientsList..ActionListButtons..ActionCreate..Hint
en: Create a new diet
fi: Luo uusi rehuseos

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..Caption
en: Create from chemical composition
fi: Luo kemiallisesta koostumuksesta

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetCopy..Caption
en: Create using a reference (recommended)
fi: Luo käyttäen ohjelman viiterehuainetta (suositus)

note: FormMain..BitBtnCredits..Caption
en: Credits
fi: Tekijät

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..Caption FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..Caption FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChartSelection..Caption
en: Criteria selection
fi: Kriteerien valinta

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsMG..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsMG..DisplayLabel FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxProximal0....Items.Strings FormFeedCharts..PageC
en: Crude fat
fi: Raakarasva

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsCB..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsCB..DisplayLabel FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxProximal0....Items.Strings FormFeedCharts..PageC
en: Crude fibre
fi: Raakakuitu

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsMAT..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsMAT..DisplayLabel FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxProximal0....Items.Strings FormFeedCharts..Pag
en: Crude protein
fi: Raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzCys..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsCys..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsCys..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBEditCys..DataFi
en: Cys
fi: Kys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsCys_MAT..DisplayLabel
en: Cys / crude protein
fi: Kys / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdCys..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsCysd..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsCysd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Cysd
fi: Kyss

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Cysteine
fi: Kystiini

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsEDt..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsEDt..DisplayLabel
en: DE, adult pig
fi: DE, aikuinen sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsEDt_EDc..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsEDt_EDc..DisplayLabel
en: DE, adult pig / DE, growing pig
fi: DE, aikuinen sika / DE, kasvava sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsEDc..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsEDc..DisplayLabel
en: DE, growing pig
fi: DE, kasvava sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetComposition..ClientDataSetCompositionMS..DisplayLabel sur matière sèche PanelButtons.Font.Size := PanelButtons.Font.Size + 2;
en: DM
fi: ka

note: FormIngredientsList..GroupBoxFilters..CheckBoxDatabase..Caption
en: Database
fi: Tietokanta

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsDefinition..FieldName FormIngredientDetail..PanelMain..DBMemoDefinition..DataField
en: Definition
fi: Määrittely

note: FormFeedDetail..ActionListButtons..ActionDelete..Caption FormIngredientDetail..ActionListButtons..ActionDelete..Caption
en: Delete
fi: Poista

note: FormFeedDetail..ActionListButtons..ActionDelete..Hint
en: Delete the current diet
fi: Poista tämä rehuseos

note: FormIngredientDetail..ActionListButtons..ActionDelete..Hint
en: Delete the current ingredient
fi: Poista tämä rehuaine

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsDescription..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..DBMemoDescription..DataField
en: Description
fi: Kuvaus

note: FormFeedDetail..Caption Titres
en: Diet
fi: Rehuseos

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..LabelDiet1..Caption FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetChartsComparison..GroupBoxFeed1..Caption
en: Diet #1
fi: Rehuseos #1

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..LabelDiet2..Caption FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetChartsComparison..GroupBoxFeed2..Caption
en: Diet #2
fi: Rehuseos #2

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..LabelDiet3..Caption FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetChartsComparison..GroupBoxFeed3..Caption
en: Diet #3
fi: Rehuseos #3

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..LabelDiet4..Caption FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetChartsComparison..GroupBoxFeed4..Caption
en: Diet #4
fi: Rehuseos #4

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..LabelDiet5..Caption
en: Diet #5
fi: Rehuseos #5

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..LabelDiet6..Caption
en: Diet #6
fi: Rehuseos #6

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..Caption
en: Diet composition
fi: Rehuseoksen koostumus

note: FormFeedCreation..Caption
en: Diet creation
fi: Luo rehuseos

note: FormFeedCharts..Caption
en: Diet graphs
fi: Rehuseosten kuviot

note: FormFeedEdition..Caption
en: Diet modification
fi: Muokkaa rehuseosta

note: FormFeedsList..Caption FormMain..BitBtnFeeds..Caption
en: Diets
fi: Rehuseokset

note: FormFeedsCharts..Caption
en: Diets comparison graphs
fi: Rehuseosten vertailukuviot

note: FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxAA..LabeldAA..Caption FormIngredientEditionOriginal..PanelMain..GroupBoxAA..LabeldAA..Caption
en: Digestibility
fi: Sulavuus

note: FormIngredientsList..PageControlLists..TabSheetdAA..Caption
en: Digestibility of amino acids
fi: Aminohappojen sulavuus

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..LabelAADig..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxAA..LabelAADig..Caption
en: Digestible
fi: Sulava

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPd..DisplayLabel FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelPd..Caption
en: Digestible P (dP)
fi: Sulava P (sP)

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxType0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxType1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..Gro
en: Digestible amino acids
fi: Sulavat aminohapot

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelED..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelED..Caption FormPredictionDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelED..Caption
en: Digestible energy (DE)
fi: Sulava energia (DE)

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxEnergy0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxEnergy1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison.
en: Digestible energy (adult pig)
fi: Sulava energia (aikuinen sika)

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxEnergy0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxEnergy1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison.
en: Digestible energy (growing pig)
fi: Sulava energia (kasvava sika)

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergyUtilization..LabelLysd_EN..Hint FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxEnergyUtilization..LabelLysd_EN..Hint
en: Digestible lysine / NE
fi: Sulava lysiini / NE

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxRatios0....Items.Strings
en: Digestible lysine / Net energy (adult pig)
fi: Sulava lysiini / Nettoenergia (aikuinen sika)

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxRatios0....Items.Strings
en: Digestible lysine / Net energy (growing pig)
fi: Sulava lysiini / Nettoenergia (kasvava sika)

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxMinerals0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxMinerals1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsCompari
en: Digestible phosphorus
fi: Sulava fosfori

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelPd_EN..Hint
en: Digestible phosphorus / NE
fi: Sulava fosfori / NE

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxRatios0....Items.Strings
en: Digestible phosphorus / Net energy (adult pig)
fi: Sulava fosfori / Nettoenergia (aikuinen sika)

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxRatios0....Items.Strings
en: Digestible phosphorus / Net energy (growing pig)
fi: Sulava fosfori / Nettoenergia (kasvava sika)

note: FormIngredientsList..GroupBoxFilters..LabelFilteredClass..Caption FormIngredientsList..GroupBoxFilters..LabelFilteredDatabase..Caption FormIngredientsList..GroupBoxFilters..LabelFilteredName..Caption
en: Disabled
fi: Ei käytössä

note: FormMain..BitBtnLegal..Caption
en: Disclaimer
fi: Vastuuvapauslauseke

note: FormFeedsList..ActionListButtons..ActionView....Hint FormIngredientsList..ActionListButtons..ActionView....Hint
en: Display chemical and nutritional characteristics of the current diet
fi: Näytä tämän rehuseoksen kemiallinen koostumus ja rehuarvo

note: FormFeedsList..ActionListButtons..ActionGraphs..Hint
en: Display diets comparison graphs
fi: Näytä rehuseosten vertailukuviot

note: FormFeedDetail..ActionListButtons..ActionGraphs..Hint
en: Display graphs of the current diet
fi: Näytä tämän rehuseoksen kuviot

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsMS..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsMS2..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsMS..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds
en: Dry matter
fi: Kuiva-aine

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergyUtilization..LabeldE..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxEnergyUtilization..LabeldE..Caption FormPredictionDetail..PanelMain..GroupBoxEnergyUtilization..LabeldE..Caption
en: Ed (DE / GE)
fi: Es (DE / GE)

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdEt..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsdEt..DisplayLabel
en: Ed, adult pig
fi: Es, aikuinen sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdEc..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsdEc..DisplayLabel
en: Ed, growing pig
fi: Es, kasvava sika

en: Enabled
fi: Käytössä

note: FormIngredientEditionCopy..PanelMain..GroupBoxEnergy..Caption FormIngredientEditionOriginal..PanelMain..GroupBoxEnergy..Caption
en: Energy
fi: Energia

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsBonus..DisplayLabel FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxBonus..Caption FormIngredientEditionCopy..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelBonus..Caption FormIngredientEditionOriginal..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelBonus..Caption Form
en: Energy bonus
fi: Energiabonus

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsBonusT..DisplayLabel
en: Energy bonus, adult pig
fi: Enegiabonus, aikuinen sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsBonusC..DisplayLabel
en: Energy bonus, growing pig
fi: Energiabonus, kasvava sika

note: FormPredictionCreate..Caption FormPredictionDetail..Caption
en: Energy calculator
fi: Energialaskin

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxType0....Items.Strings
en: Energy ratios
fi: Energiasuhteet

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergyUtilization..Caption FormFeedsList..PageControlLists..TabSheetEnergyUtilization..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxEnergyUtilization..Caption FormIngredientsList..PageControlLists..TabSheetEnergyUtilization..Caption FormPredictionDetail..PanelM
en: Energy utilization
fi: Energian hyväksikäyttö

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxType0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxType1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..Gro
en: Energy values
fi: Energia-arvot

note: FormMain..LabelMain..Caption
en: Energy, protein and mineral values
fi: Energia-, valkuais- ja kivennäisarvot

note: FormFeedDetail..ActionListButtons..ActionXML..Hint FormPredictionDetail..ActionListButtons..ActionXML..Hint
en: Export data from the current diet
fi: Vie tämän rehuseoksen tiedot

note: FormIngredientDetail..ActionListButtons..ActionXML..Hint
en: Export data from the current ingredient
fi: Vie tämän rehuaineen tiedot

note: FormFeedDetail..SaveDialogExport..Title FormIngredientDetail..SaveDialogExport..Title FormPredictionDetail..SaveDialogExport..Title
en: Export data to Excel
fi: Vie tiedot Exceliin

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAzote..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxAzote..Caption FormPredictionDetail..PanelMain..GroupBoxAzote..Caption
en: Faecal nitrogen digestibility
fi: Typen kokonaissulavuus

note: FormIngredientsList..GroupBoxFilters..Caption
en: Filters
fi: Suodattimet

note: FormOptions..LabelExpression..Caption
en: General expression
fi: Yleinen ilmaus

note: FormFeedDetail..RvSystemReport..SystemFiler.StatusFormat FormIngredientDetail..RvSystemReport..SystemFiler.StatusFormat FormPredictionDetail..RvSystemReport..SystemFiler.StatusFormat
en: Generating page %p
fi: Luo sivu %p

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsGlu_MAT..DisplayLabel
en: Glu / crude protein
fi: Glu / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdGlu..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsGlud..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsGlud..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Glud
fi: Glus

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Glutamic acid
fi: Glutamiinihappo

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsGly_MAT..DisplayLabel
en: Gly / crude protein
fi: Gly / raakavalkuainen

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Glycine
fi: Glysiini

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdGly..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsGlyd..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsGlyd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Glyd
fi: Glys

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..GroupBoxPhytase..LabelType..Hint FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..GroupBoxPhytase..DBLookupComboBoxPhytase..Hint
en: Grams digestible phosphorus for 500 IU phytase
fi: Grammaa sulavaa fosforia 500 U fytaasia kohti

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..Caption
en: Graph #1
fi: Kuvio #1

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart2..Caption
en: Graph #2
fi: Kuvio #2

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart3..Caption
en: Graph #3
fi: Kuvio #3

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart4..Caption
en: Graph #4
fi: Kuvio #4

note: FormChartHReport..Caption FormChartVReport..Caption
en: Graph report
fi: Kuvioraportti

note: FormFeedDetail..ActionListButtons..ActionGraphs..Caption FormFeedsList..ActionListButtons..ActionGraphs..Caption
en: Graphs
fi: Kuviot

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..Caption FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetChartsComparison..Caption
en: Graphs comparison
fi: Kuvioiden vertailu

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxEnergy0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxEnergy1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison.
en: Gross energy
fi: Bruttoenergia

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelEB..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelEB..Caption FormPredictionDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelEB..Caption
en: Gross energy (GE)
fi: Bruttoenergia (GE)

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelCrois1..Caption FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergyUtilization..LabelCrois2..Caption FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelCrois3..Caption FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAzote..LabelCrois4..Caption FormFeedEdition..PanelMain..Grou
en: Growing pig
fi: Kasvava sika

note: FormFeedCharts..ActionListButtons..ActionHelp..Caption FormFeedCharts..ActionListButtons..ActionHelp..Hint FormFeedCreation..ActionListButtons..ActionHelp..Caption FormFeedCreation..ActionListButtons..ActionHelp..Hint FormFeedDetail..ActionListButtons..ActionHelp..Caption FormFeedDetail..ActionListB
en: Help
fi: Ohje

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsHis_MAT..DisplayLabel
en: His / crude protein
fi: His / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdHis..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsHisd..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsHisd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Hisd
fi: Hiss

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Histidine
fi: Histidiini

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..GroupBoxPhytase..LabelConcentration..Hint FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..GroupBoxPhytase..DBEditPhytaseConcentration..Hint
en: IU/g phytase
fi: U/g fytaasia

en: IU/kg
fi: U/kg

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..GroupBoxPhytase..LabelIncorporation..Hint FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..GroupBoxPhytase..DBEditPhytaseIncorporation..Hint
en: IU/kg feed
fi: U/kg rehua

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..GroupBoxOriginalStep5..LabelEBComment....Caption
en: If you are not sure of this, leave it blank and it will be calculated
fi: Jos et ole varma tästä, jätä kohta tyhjäksi ja arvo lasketaan

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..GroupBoxOriginalStep5..LabelMGComment....Caption
en: If you do not have this information, you must provide the gross energy value
fi: Jos sinulla ei ole tätä tietoa, sinun täytyy antaa bruttoenergiapitoisuus

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsIle_MAT..DisplayLabel
en: Ile / crude protein
fi: Ile / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdIle..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsIled..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsIled..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Iled
fi: Iles

note: FormPredictionCreate..GroupBoxStep4..LabeldMOv..Hint FormPredictionCreate..GroupBoxStep4..ValidateEditdMOv..Hint
en: In vitro digestibility of organic matter
fi: Orgaanisen aineen in vitro -sulavuus

note: FormPredictionDetail..PanelMain..GroupBoxProximal..LabelMOdv..Hint FormPredictionDetail..PanelMain..GroupBoxProximal..EditMOdv..Hint
en: In vitro digestible organic matter
fi: In vitro -sulava orgaaninen aine

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..GroupBoxPhytase..LabelIncorporation..Caption
en: Incorporation
fi: Pitoisuus

en: Incorporation level
fi: Käyttömäärä

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetComposition..ClientDataSetCompositionIngredient..FieldName FormIngredientDetail..Caption
en: Ingredient
fi: Rehuaine

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxProximal0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxProximal1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsCompari
en: Ingredient composition
fi: Raaka-ainekoostumus

note: FormIngredientCreation..Caption
en: Ingredient creation
fi: Luo rehuaine

note: FormIngredientEditionCopy..Caption FormIngredientEditionOriginal..Caption
en: Ingredient modification
fi: Muokkaa rehuainetta

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxIngredients..Caption FormIngredientsList..Caption FormMain..BitBtnIngredients..Caption
en: Ingredients
fi: Rehuaineet

en: Invalid data format
fi: Kelpaamaton tiedon muoto

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Isoleucine
fi: Isoleusiini

note: Titre
en: Label
fi: Nimike

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsLeu_MAT..DisplayLabel
en: Leu / crude protein
fi: Leu / raakavalkuainen

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Leucine
fi: Leusiini

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdLeu..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsLeud..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsLeud..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Leud
fi: Leus

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetComposition......DescFields DataModuleDeclaration..ClientDataSetComposition..ClientDataSetCompositionLevel..FieldName FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..DBGridComposition......FieldName
en: Level
fi: Taso

note: FormOptions..LabelIncorporation..Caption
en: Level of incorporation
fi: Käyttömäärä

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsLys_MAT..DisplayLabel
en: Lys / crude protein
fi: Lys / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdLys..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsLysd..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsLysd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Lysd
fi: Lyss

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Lysine
fi: Lysiini

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsEMt_EDt..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsEMt_EDt..DisplayLabel
en: ME / DE, adult pig
fi: ME / DE, aikuinen sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsEMc_EDc..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsEMc_EDc..DisplayLabel
en: ME / DE, growing pig
fi: ME / DE, kasvava sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsEMt..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsEMt..DisplayLabel
en: ME, adult pig
fi: ME, aikuinen sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsEMt_EMc..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsEMt_EMc..DisplayLabel
en: ME, adult pig / ME, growing pig
fi: ME, aikuinen sika / ME, kasvava sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsEMc..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsEMc..DisplayLabel
en: ME, growing pig
fi: ME, kasvava sika

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxPresentation..ComboBoxPresentation....Items.Strings FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelFarine..Caption FormIngredientEditionCopy..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelFarine..Caption FormIngredientEditionOriginal..PanelMain..GroupBoxMinerals..Lab
en: Mash
fi: Jauho

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsMet_MAT..DisplayLabel
en: Met / crude protein
fi: Met / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsMetCys..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsMetCys..DisplayLabel FormFeedsList..PageControlLists..TabSheetAADig..DBGridAADig......Title.Caption FormIngredientsList..PageControlLists..TabShe
en: Met+Cys
fi: Met+Kys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsMetCys_MAT..DisplayLabel
en: Met+Cys / crude protein
fi: Met+Kys / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdMetCys..DisplayLabel
en: Met+Cysd
fi: Met+Kyss

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelEM..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelEM..Caption FormPredictionDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelEM..Caption
en: Metabolisable energy (ME)
fi: Muuntokelpoinen energia (ME)

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxEnergy0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxEnergy1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison.
en: Metabolisable energy (adult pig)
fi: Muuntokelpoinen energia (aikuinen sika)

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxEnergy0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxEnergy1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison.
en: Metabolisable energy (growing pig)
fi: Muuntokelpoinen energia (kasvava sika)

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdMet..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsMetd..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsMetd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Metd
fi: Mets

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Methionine
fi: Metioniini

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Methionine + Cysteine
fi: Metioniini + Kystiini

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxType0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxType1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..Gro
en: Minerals
fi: Kivennäisaineet

note: FormFeedEdition..PanelMain..LabelWarning....Caption FormIngredientEditionOriginal..PanelMain..LabelWarning....Caption
en: Missing chemical or nutritional values for an ingredient will not be calculated in diets that include this ingredient
fi: Puuttuvia kemiallisen koostumuksen ja rehuarvojen tietoja ei lasketa rehuseoksissa, joissa on tätä rehuainetta

note: FormFeedDetail..ActionListButtons..ActionModify..Caption FormIngredientDetail..ActionListButtons..ActionModify..Caption
en: Modify
fi: Muokkaa

note: FormFeedDetail..ActionListButtons..ActionModify..Hint
en: Modify diet formulation
fi: Muokkaa rehuseoksen koostumusta

note: FormIngredientDetail..ActionListButtons..ActionModify..Hint
en: Modify the current ingredient
fi: Muokkaa tätä rehuainetta

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..SpeedButtonDown..Hint
en: Move down the current item
fi: Siirrä tätä alaspäin

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..SpeedButtonUp..Hint
en: Move up the current item
fi: Siirrä tätä ylöspäin

note: FormIngredientsList..LabelWarning....Caption
en: NB: values in italics represent information which has been inherited from reference tables since it has not been filled in
fi: NB: kursiivilla olevat arvot ovat ohjelman tietokannasta, koska arvoja ei ole annettu

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsENt_EMt..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsENt_EMt..DisplayLabel
en: NE / ME, adult pig
fi: NE / ME, aikuinen sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsENc_EMc..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsENc_EMc..DisplayLabel
en: NE / ME, growing pig
fi: NE / ME, kasvava sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsENt..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsENt..DisplayLabel
en: NE, adult pig
fi: NE, aikuinen sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsENt_ENc..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsENt_ENc..DisplayLabel
en: NE, adult pig / NE, growing pig
fi: NE, aikuinen sika / NE, kasvava sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsENc..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsENc..DisplayLabel
en: NE, growing pig
fi: NE, kasvava sika

note: FormChartHReport..QuickRepChart..DetailBand1..QRChart1..QRDBChart1....Title.Text.Strings FormComment..LabelName..Caption DataModuleDeclaration..ClientDataSetClasses..ClientDataSetClassesName..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzName..FieldName DataModuleDeclara
en: Name
fi: Nimi

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAzote..LabeldN..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxAzote..LabeldN..Caption FormPredictionDetail..PanelMain..GroupBoxAzote..LabeldN..Caption
en: Nd
fi: Ns

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdNt..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsdNt..DisplayLabel
en: Nd, adult pig
fi: Ns, aikuinen sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdNc..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsdNc..DisplayLabel
en: Nd, growing pig
fi: Ns, kasvava sika

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelEN..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelEN..Caption FormPredictionDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelEN..Caption
en: Net energy (NE)
fi: Nettoenergia (NE)

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxEnergy0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxEnergy1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison.
en: Net energy (adult pig)
fi: Nettoenergia (aikuinen sika)

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxEnergy0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxEnergy1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison.
en: Net energy (growing pig)
fi: Nettoenergia (kasvava sika)

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..GroupBoxOriginalStep1..ButtonNext..Caption FormPredictionCreate..GroupBoxStep1..ButtonNext..Caption
en: Next
fi: Seuraava

note: FormMain..BitBtnFeeds..Hint
en: Nutritional value of diets
fi: Rehuseosten rehuarvo

note: FormMain..BitBtnIngredients..Hint
en: Nutritional value of ingredients
fi: Rehuaineiden rehuarvo

note: FormPredictionCreate..GroupBoxStep4..LabeldMOv..Caption
en: OMdv
fi: OAsv

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsSource..DisplayLabel FormIngredientDetail..PanelMain..PanelHead..LabelSource..Caption
en: Origin
fi: Alkuperä

note: Création originale Traduire les matières premières
en: Original item
fi: Alkuperäinen nimeke

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..Chart0..SeriesPie..OtherSlice.Text
en: Others
fi: Muut

note: FormFeedDetail..RvSystemReport..TitleSetup FormIngredientDetail..RvSystemReport..TitleSetup FormPredictionDetail..RvSystemReport..TitleSetup
en: Output options
fi: Tulostusvaihtoehdot

en: PPS file type is not supported
fi: PPS-tiedostotyyppiä ei tueta

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..DBEditPd..DataField FormFeedsList..PageControlLists..TabSheetMinerals..DBGridMinerals......FieldName FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabeldP..Caption
en: Pd
fi: Ps

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdPphy..DisplayLabel
en: Pd, mash
fi: Ps, jauho

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdP..DisplayLabel
en: Pd, pellet
fi: Ps, rae

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxPresentation..ComboBoxPresentation....Items.Strings FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelGranule..Caption FormIngredientEditionCopy..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelGranule..Caption FormIngredientEditionOriginal..PanelMain..GroupBoxMinerals..L
en: Pellet
fi: Rae

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzPhe..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsPhe..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPhe..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBEditPhe..DataFi
en: Phe
fi: Fen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsPhe_MAT..DisplayLabel
en: Phe / crude protein
fi: Fen / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsPheTyr..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPheTyr..DisplayLabel FormFeedsList..PageControlLists..TabSheetAADig..DBGridAADig......Title.Caption FormIngredientsList..PageControlLists..TabShe
en: Phe+Tyr
fi: Fen+Tyr

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsPheTyr_MAT..DisplayLabel
en: Phe+Tyr / crude protein
fi: Fen+Tyr / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdPheTyr..DisplayLabel
en: Phe+Tyrd
fi: Fen+Tyrs

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdPhe..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsPhed..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPhed..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Phed
fi: Fens

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Phenylalanine
fi: Fenyylialaniini

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Phenylalanine + Tyrosine
fi: Fenyylialaniini + Tyrosiini

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxMinerals0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxMinerals1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsCompari
en: Phosphorus
fi: Fosfori

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsP..DisplayLabel FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelP..Caption
en: Phosphorus (P)
fi: Fosfori (P)

note: FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelDigP..Caption FormIngredientEditionCopy..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabeldP..Caption FormIngredientEditionOriginal..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabeldP..Caption FormIngredientsList..PageControlLists..TabSheetdP..Caption
en: Phosphorus digestibility
fi: Fosforin sulavuus

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPresentation..DisplayLabel FormFeedDetail..PanelMain..PanelHead..LabelPresentation..Caption FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxPresentation..Caption
en: Physical form
fi: Olomuoto

note: Phytase (taux d'incorporation) Phytase (Phosphore digestible) Phytase
en: Phytase
fi: Fytaasi

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPhytaseId..DisplayLabel
en: Phytase ID
fi: Fytaasin ID

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPhytaseConcentration..DisplayLabel
en: Phytase concentration
fi: Fytaasin konsentraatio

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPhytaseIncorporation..DisplayLabel
en: Phytase incorporation
fi: Fytaasin lisäysmäärä

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPhytaseLevel..DisplayLabel
en: Phytase level
fi: Fytaasin määrä

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..GroupBoxPhytase..Caption
en: Phytase supplementation
fi: Fytaasilisäys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPhytaseType..DisplayLabel
en: Phytase type
fi: Fytaasin tyyppi

note: FormFeedsList..ActionListButtons..ActionEval..Hint
en: Prediction of diets energy value from chemical composition
fi: Rehuseoksen energia-arvon laskeminen kemiallisen koostumuksen perusteella

note: FormFeedDetail..ActionListButtons..ActionPrint..Caption FormIngredientDetail..ActionListButtons..ActionPrint..Caption FormPredictionDetail..ActionListButtons..ActionPrint..Caption
en: Print
fi: Tulosta

note: FormFeedDetail..ActionListButtons..ActionPrint..Hint FormPredictionDetail..ActionListButtons..ActionPrint..Hint
en: Print the report of the current diet
fi: Tulosta tämän rehuseoksen raportti

note: FormIngredientDetail..ActionListButtons..ActionPrint..Hint
en: Print the report of the current ingredient
fi: Tulosta tämän rehuaineen raportti

note: FormFeedDetail..RvSystemReport..SystemPrinter.StatusFormat FormIngredientDetail..RvSystemReport..SystemPrinter.StatusFormat FormPredictionDetail..RvSystemReport..SystemPrinter.StatusFormat
en: Printing page %p
fi: Tulosta sivu %p

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsPro_MAT..DisplayLabel
en: Pro / crude protein
fi: Pro / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdPro..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsProd..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsProd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Prod
fi: Pros

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..LabelIdealProtein..Caption
en: Profile
fi: Profiili

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Proline
fi: Proliini

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxType0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxType1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..Gro
en: Proximate analysis
fi: Peruskoostumusanalyysi

note: FormMain..BitBtnQuit..Caption
en: Quit
fi: Poistu

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelRatio..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelRatio..Caption FormPredictionDetail..PanelMain..GroupBoxEnergy..LabelRatio..Caption
en: Ratio
fi: Suhde

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetCopy..GroupBoxCopyStep1..LabelModel..Caption FormIngredientEditionCopy..PanelHeader..LabelModel..Caption
en: Reference
fi: Viite

note: FormIngredientsList..GroupBoxFilters..ComboBoxDatabase....Items.Strings
en: Reference tables
fi: Ohjelman rehutaulukko

note: Erreur
en: Reference tables of composition and nutritional values of feed materials for pigs
fi: Ohjelman rehutaulukko, jossa on rehuaineiden kemiallinen koostumus ja rehuarvot sioille

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..LabelRemain..Caption
en: Remainder
fi: Muistutus

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..LabelOptionComment....Caption
en: Remark: without crude fat and starch, only the digestibility values will be calculated
fi: Huom. ilman raakarasvaa ja tärkkelystä ainoastaan sulavuusarvot lasketaan

note: FormFeedEdition..PanelMain..SpeedButtonDelete..Hint
en: Remove the current item from the diet
fi: Poista tämä rehuaine rehuseoksesta

note: FormFeedEdition..ActionListButtons..ActionRename..Caption FormFeedEdition..ActionListButtons..ActionRename..Hint FormIngredientEditionCopy..ActionListButtons..ActionRename..Caption FormIngredientEditionCopy..ActionListButtons..ActionRename..Hint FormIngredientEditionOriginal..ActionListButtons..Acti
en: Rename
fi: Vaihda nimi

note: FormFeedEdition..PanelMain..SpeedButtonReplace..Hint
en: Replace the current ingredient of the diet
fi: Korvaa tämä rehuaine rehuseoksessa

note: FormPredictionCreate..ActionListButtons..ActionReset..Caption FormPredictionCreate..ActionListButtons..ActionReset..Hint
en: Reset
fi: Nollaa

note: FormMain..ComboBoxLanguage..Hint
en: Select your language
fi: Valitse kieli

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsSer_MAT..DisplayLabel
en: Ser / crude protein
fi: Ser / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdSer..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsSerd..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsSerd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Serd
fi: Sers

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Serine
fi: Seriini

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..Caption FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..Caption
en: Single graph
fi: Yksi kuvio

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..SpeedButtonLevel..Hint
en: Sort items by incorporation rate
fi: Lajittele määrän mukaan

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..SpeedButtonName..Hint
en: Sort items by name
fi: Lajittele nimen mukaan

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsAmidon..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsAmidon..DisplayLabel FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxProximal0....Items.Strings FormFeedChart
en: Starch
fi: Tärkkelys

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..GroupBoxOriginalStep1..Caption FormPredictionCreate..GroupBoxStep1..Caption
en: Step 1: dry matter (mandatory)
fi: Vaihe 1: kuiva-aine (pakollinen)

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetCopy..GroupBoxCopyStep1..Caption
en: Step 1: ingredient reference (mandatory)
fi: Vaihe 1: ohjelman viiterehu (pakollinen)

note: FormPredictionCreate..GroupBoxStep2..Caption
en: Step 2: ash
fi: Vaihe 2: tuhka

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..GroupBoxOriginalStep2..Caption
en: Step 2: ash (mandatory)
fi: Vaihe 2: tuhka (pakollinen)

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetCopy..GroupBoxCopyStep2..Caption
en: Step 2: dry matter (mandatory)
fi: Vaihe 2: kuiva-aine (pakollinen)

note: FormPredictionCreate..GroupBoxStep3..Caption
en: Step 3: crude protein
fi: Vaihe 3: raakavalkuainen

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..GroupBoxOriginalStep3..Caption
en: Step 3: crude protein (mandatory)
fi: Vaihe 3: raakavalkuainen (pakollinen)

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..GroupBoxOriginalStep4..Caption
en: Step 4: fibre (at least one criteria mandatory)
fi: Vaihe 4: kuitu (vähintään yksi kriteeri pakollinen)

note: FormPredictionCreate..GroupBoxStep4..Caption
en: Step 4: fibre and/or in vitro digestibility of organic matter
fi: Vaihe 4: kuitu ja/tai orgaanisen aineen in vitro -sulavuus

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..GroupBoxOriginalStep5....Caption
en: Step 5: crude fat (needed to calculate gross, metabolisable and net energy) and/or gross energy
fi: Vaihe 5: raakarasva (tarvitaan brutto-, muuntokelpoisen ja nettoenergian laskemiseen) ja/tai bruttoenergia

note: FormPredictionCreate..GroupBoxStep5..Caption
en: Step 5: crude fat and/or gross energy
fi: Vaihe 5: raakarasva ja/tai bruttoenergia

note: FormPredictionCreate..GroupBoxStep6..Caption
en: Step 6: starch
fi: Vaihe 6: tärkkelys

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..GroupBoxOriginalStep6....Caption
en: Step 6: starch (needed to calculate metabolisable and net energy)
fi: Vaihe 6: tärkkelys (tarvitaan muuntokelpoisen ja nettoenergian laskemiseen)

note: FormPredictionCreate..GroupBoxStep7..Caption
en: Step 7: sugars
fi: Vaihe 7: sokerit

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..GroupBoxOriginalStep7..Caption
en: Step 7: sugars (improve the precision of the calculation)
fi: Vaihe 7: sokerit (tarkentaa laskentaa)

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsSucres..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsSucres..DisplayLabel FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxProximal0....Items.Strings FormFeedChart
en: Sugars
fi: Sokerit

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsLevelSum..DisplayLabel
en: Sum
fi: Summa

note: Police absente
en: The font 'Arial Unicode MS' is not installed in your system.
fi: Fonttia 'Arial Unicode MS' ei ole asennettu järjestelmääsi.

note: Vérifier
en: The name is mandatory, please enter a non-empty string.
fi: Nimi on pakollinen, lisää merkkijono.

en: The sum of ingredient incorporation rates is not equal to 100% of the diet composition.
    Are you sure you want to continue?
fi: Rehuaineiden osuuksien summa ei ole 100 % rehuseoksesta.
    Haluatko varmasti jatkaa?

note: Moyenne des équations significatives Utiliser le coefficient générique
en: The sum of nutrients is estimated to more than 100% of the dry matter.
    Are you sure you want to continue?
fi: Ravintoaineiden summa on yli 100 % kuiva-aineesta.
    Haluatko varmasti jatkaa?

en: The sum of total amino acids is more than the crude protein.
    Are you sure you want to continue?
fi: Aminohappojen summa on suurempi kuin raakavalkuaispitoisuus.
    Haluatko varmasti jatkaa?

en: This action could not be canceled.
fi: Tätä toimenpidettä ei voitu peruuttaa.

en: This ingredient is used in a diet.
fi: Tätä rehuainetta on käytetty rehuseoksessa.

en: This name is already used, please specify another name.
fi: Tämä nimi on jo käytössä, anna toinen nimi.

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzThr..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsThr..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsThr..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBEditThr..DataFi
en: Thr
fi: Tre

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsThr_MAT..DisplayLabel
en: Thr / crude protein
fi: Tre / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdThr..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsThrd..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsThrd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Thrd
fi: Tres

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Threonine
fi: Treoniini

note: FormChartHReport..QuickRepChart....Functions.DATA FormChartHReport..QuickRepChart..ReportTitle FormChartHReport..QuickRepChart..DetailBand1..QRChart1..QRDBChart1....SubTitle.Text.Strings FormChartVReport..QuickRepChart....Functions.DATA FormChartVReport..QuickRepChart..ReportTitle FormFeedCharts..Pa
en: Title
fi: Otsikko

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..Chart0......Foot.Text.Strings
en: To zoom in the chart, hold down the left mouse button (starting from the bottom left corner) to draw a rectangle around the area of interest
fi: Pienennä kuvio: pidä hiiren vasen painike alhaalla (aloita vasemmasta alakulmasta) ja vedä suorakulmio halutun  alueen ympärille

note: FormFeedsCharts..PageControlFeedsChats..TabSheetSingleChart..Chart0......Foot.Text.Strings
en: To zoom out, draw a rectangle starting from the bottom right corner
fi: Suurenna vetämällä suorakulmion oikeasta alakulmasta

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsTotal..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..LabelAATot..Caption FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..LabelTotal..Caption FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..DBEditTotal..DataField FormIngredientDetail..
en: Total
fi: Yhteensä

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxType0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxType1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..Gro
en: Total amino acids
fi: Aminohapojen kokonaismäärä

note: FormIngredientsList..PageControlLists..TabSheetAA_MAT..Caption
en: Total amino acids / crude protein
fi: Aminohappojen kokonaismäärä / raakavalkuainen

note: sur frais sur matière sèche - excepté pour Composition et MS sur matière sèche
en: Total:
fi: Yhteensä:

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzTrp..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsTrp..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsTrp..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBEditTrp..DataFi
en: Trp
fi: Try

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsTrp_MAT..DisplayLabel
en: Trp / crude protein
fi: Try / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdTrp..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsTrpd..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsTrpd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Trpd
fi: Trys

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Tryptophan
fi: Tryptofaani

note: FormMain..BitBtnTutorial..Caption
en: Tutorial
fi: Pikaopas

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetPhytase..ClientDataSetPhytaseType..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPhytaseType..LookupResultField FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..GroupBoxPhytase..DBLookupComboBoxPhytase..ListField
en: Type
fi: Tyyppi

note: FormFeedEdition..PanelMain..GroupBoxComposition..GroupBoxPhytase..LabelType..Caption
en: Type of phytase
fi: Fytaasin tyyppi

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsTyr_MAT..DisplayLabel
en: Tyr / crude protein
fi: Tyr / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdTyr..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsTyrd..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsTyrd..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Tyrd
fi: Tyrs

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Tyrosine
fi: Tyrosiini

en: Unit
fi: Yksikkö

note: FormMain..BitBtnOptions..Caption FormOptions..Caption
en: Units
fi: Yksiköt

note: ClientDataSetFeeds.RecNo := FeedList.IndexOf(ComboBoxModel.Text) + 1; Copier la composition du modèle Répercuter dans ClientDataSetComposition Ajouter dans ClientDataSetFeeds Supprimer la composition du régime Suprimer l'aliment Commenter Phytase Suppression de l'ancienne composition Enregistrement 
en: Unknown error: %s %s %s
fi: Tuntematon virhe: %s %s %s

note: FormMain..BitBtnUpdate..Caption
en: Updates
fi: Päivitykset

note: FormFeedCreation..CheckBoxModel..Caption
en: Use the ingredient composition of an existing diet
fi: Käytä olemassa olevan rehuseoksen raaka-ainekoostumusta

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsUser..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetComposition..ClientDataSetCompositionUser..FieldName
en: User
fi: Käyttäjä

note: FormIngredientsList..GroupBoxFilters..ComboBoxDatabase....Items.Strings
en: User database
fi: Käyttäjän tietokanta

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsVal_MAT..DisplayLabel
en: Val / crude protein
fi: Val / raakavalkuainen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdVal..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsVald..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsVald..FieldName FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxAA..DBE
en: Vald
fi: Vals

note: FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetSingleChart..GroupBoxChart0..ComboBoxAA0....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBoxChart1..PanelChart1..ComboBoxAA1....Items.Strings FormFeedCharts..PageControlFeedCharts..TabSheetChartsComparison..GroupBo
en: Valine
fi: Valiini

en: Value
fi: Arvo

note: FormMain..LabelVersion..Caption
en: Version
fi: Versio

note: FormFeedsList..ActionListButtons..ActionView..Caption FormIngredientsList..ActionListButtons..ActionView..Caption FormPredictionCreate..ActionListButtons..ActionView..Caption FormPredictionCreate..ActionListButtons..ActionView..Hint
en: View
fi: Katsele

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetOriginal..GroupBoxOriginalStep1..LabelMSOriginalWarning..Caption
en: Warning, this value will not be editable after this step
fi: Varoitus, tätä arvoa ei voi muuttaa tämän vaiheen jälkeen

note: FormIngredientCreation..PageControlCreation..TabSheetCopy..GroupBoxCopyStep2..LabelMSCopyWarning..Caption
en: Warning, this value will not be editable once created
fi: Varoitus, tätä arvoa ei voi muuttaa luomisen jälkeen

note: FormMain..BitBtnWeb..Caption
en: Website
fi: Nettisivusto

note: FormFeedDetail..SaveDialogExport..Filter FormIngredientDetail..SaveDialogExport..Filter FormPredictionDetail..SaveDialogExport..Filter
en: XML files|*.xml
fi: XML tiedostot|*.xml

en: You can download for free the PowerPoint viewer from Microsoft web site
fi: Voit ladata PowerPoint viewer -ohjelman ilmaiseksi Microsoftin websivuilta

en: You can download this tutorial from the website
fi: Voit ladata tämän pikaoppaan nettisivustolta

en: You cannot delete it.
fi: Et voi poistaa sitä.

en: You may then have some difficulties to display languages other than yours.
fi: Sinulla voi silloin olla vaikeuksia näyttää muunkielisiä käännöksiä.

note: Vérifier la saisie de la phytase
en: You must select a phytase name.
fi: Sinun täytyy valita fytaasin nimi.

en: You must specify a class for this ingredient.
fi: Sinun täytyy antaa rehuaineen luokka.

en: You must specify a crude fat value or a gross energy value for this ingredient.
fi: Sinun täytyy antaa rehuaineen raakarasva- tai bruttoenergiapitoisuus.

en: You must specify a crude protein value for this ingredient.
fi: Sinun täytyy antaa rehuaineen raakavalkuaispitoisuus.

en: You must specify a dry matter value for this diet.
fi: Sinun täytyy antaa rehuseoksen kuiva-ainepitoisuus.

note: Vérifier la saisie de chaques matières premières utilisées
en: You must specify a dry matter value for this ingredient.
fi: Sinun täytyy antaa rehuaineen kuiva-ainepitoisuus.

en: You must specify a fiber value (crude fiber, NDF or ADF) for this ingredient.
fi: Sinun täytyy antaa rehuaineen kuitupitoisuus (raakakuitu, NDF tai ADF).

en: You must specify a name for this diet.
fi: Sinun täytyy antaa rehuseoksen nimi.

en: You must specify a name for this ingredient.
fi: Sinun täytyy antaa rehuaineen nimi rehuaineelle.

en: You must specify a phytase concentration level.
fi: Sinun täytyy antaa fytaasin väkevyys.

en: You must specify a phytase incorporation level.
fi: Sinun täytyy antaa fytaasin pitoisuus rehussa.

note: Copie
en: You must specify a reference for this ingredient.
fi: Sinun täytyy valita rehuaineelle viiterehu ohjelman rehutaulukosta.

en: You must specify a template for this feed.
fi: Sinun täytyy antaa rehulle malli.

note: Création originale Vérifier la saisie
en: You must specify an ash value for this ingredient.
fi: Sinun täytyy antaa rehuaineen tuhkapitoisuus.

en: You must specify an incorporation rate for this ingredient.
fi: Sinun täytyy antaa rehuaineen käyttömäärä.

en: adult pig
fi: aikuinen sika

note: FormOptions..ComboBoxExpression....Items.Strings
en: as-fed
fi: ilmakuivassa rehussa

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdAla..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdAla..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsAlad..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dAla
fi: sAla

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsAlad_Lysd..DisplayLabel
en: dAla / dLys
fi: sAla / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdArg..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdArg..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsArgd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dArg
fi: sArg

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsArgd_Lysd..DisplayLabel
en: dArg / dLys
fi: aArg / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdAsp..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdAsp..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsAspd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dAsp
fi: sAsp

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsAspd_Lysd..DisplayLabel
en: dAsp / dLys
fi: sAsp / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdCys..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdCys..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsCysd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dCys
fi: sKys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsCysd_Lysd..DisplayLabel
en: dCys / dLys
fi: sKys / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdGlu..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdGlu..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsGlud..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dGlu
fi: sGlu

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsGlud_Lysd..DisplayLabel
en: dGlu / dLys
fi: sGlu / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdGly..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdGly..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsGlyd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dGly
fi: sGly

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsGlyd_Lysd..DisplayLabel
en: dGly / dLys
fi: sGly / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdHis..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdHis..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsHisd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dHis
fi: sHis

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsHisd_Lysd..DisplayLabel
en: dHis / dLys
fi: sGis / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdIle..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdIle..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsIled..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dIle
fi: sIle

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsIled_Lysd..DisplayLabel
en: dIle / dLys
fi: sIle / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdLeu..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdLeu..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsLeud..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dLeu
fi: sLeu

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsLeud_Lysd..DisplayLabel
en: dLeu / dLys
fi: sLeu / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdLys..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdLys..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsLysd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dLys
fi: sLys

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxEnergyUtilization..LabelLysd_EN..Caption FormIngredientDetail..PanelMain..GroupBoxEnergyUtilization..LabelLysd_EN..Caption
en: dLys / NE
fi: sLys / NE

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsLysd_ENt..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsLysd_ENt..DisplayLabel
en: dLys / NE, adult pig
fi: sLys / NE, aikuinen sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsLysd_ENc..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsLysd_ENc..DisplayLabel
en: dLys / NE, growing pig
fi: sLys / NE, kasvava sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdMet..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdMet..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsMetd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dMet
fi: sMet

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsMetd_Lysd..DisplayLabel
en: dMet / dLys
fi: sMet / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsMetCysd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsMetCysd..DisplayLabel
en: dMet+Cys
fi: sMet+Kys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsMetCysd_Lysd..DisplayLabel
en: dMet+Cys / dLys
fi: sMet+Kys / sLys

note: FormPredictionDetail..PanelMain..GroupBoxProximal..LabelMOdv..Caption
en: dOMv
fi: sOAv

note: FormFeedDetail..PanelMain..GroupBoxMinerals..LabelPd_EN..Caption
en: dP / NE
fi: sP / NE

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPd_ENt..DisplayLabel
en: dP / NE, adult pig
fi: sP / NE, aikuinen sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPd_ENc..DisplayLabel
en: dP / NE, growing pig
fi: sP / NE, kasvava sika

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdPhe..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdPhe..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsPhed..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dPhe
fi: sFen

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPhed_Lysd..DisplayLabel
en: dPhe / dLys
fi: sFen / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsPheTyrd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPheTyrd..DisplayLabel
en: dPhe+Tyr
fi: sFen+Tyr

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsPheTyrd_Lysd..DisplayLabel
en: dPhe+Tyr / dLys
fi: sFen+Tyr / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdPro..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdPro..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsProd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dPro
fi: sPro

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsProd_Lysd..DisplayLabel
en: dPro / dLys
fi: sPro / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdSer..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdSer..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsSerd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dSer
fi: sSer

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsSerd_Lysd..DisplayLabel
en: dSer / dLys
fi: sSer / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdThr..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdThr..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsThrd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dThr
fi: sTre

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsThrd_Lysd..DisplayLabel
en: dThr / dLys
fi: sTre / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdTrp..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdTrp..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsTrpd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dTrp
fi: sTry

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsTrpd_Lysd..DisplayLabel
en: dTrp / dLys
fi: sTry / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdTyr..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdTyr..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsTyrd..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dTyr
fi: sTyr

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsTyrd_Lysd..DisplayLabel
en: dTyr / dLys
fi: sTyr / sLys

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetInraAfz..ClientDataSetInraAfzdVal..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsdVal..FieldName DataModuleDeclaration..ClientDataSetIngredients..ClientDataSetIngredientsVald..DisplayLabel DataModuleDeclaration..ClientDataSetFe
en: dVal
fi: sVal

note: DataModuleDeclaration..ClientDataSetFeeds..ClientDataSetFeedsVald_Lysd..DisplayLabel
en: dVal / dLys
fi: sVal / sLys

note: FormOptions..ComboBoxExpression....Items.Strings
en: dry matter basis (DM)
fi: kuiva-aineessa (ka)

note: kcal
en: g/1000kcal
fi: g/1000 kcal

note: Digestibilité fécale de l'azote
en: growing pig
fi: kasvava sika

en: ratio
fi: suhde
