cupsdconf - en to fi translation catalogue (40 entries)

note: Language in Albania
en: Albanian
fi: Albania

en: Arabic
fi: Arabia

note: Language in Armenia
en: Armenian
fi: Armenia

note: East Europe
en: Belarusian
fi: Valkovenäjä

note: Language of Bulgaria, Europe
en: Bulgarian
fi: Bulgaria

note: Language of Burma, Asia
en: Burmese
fi: Burma

note: Croatia is just east of Italy
en: Croatian
fi: Kroatia

note: Language of the Czech Republic, Europe
en: Czech
fi: Tsekki

note: Language of Denmark
en: Danish
fi: Tanska

note: Language of Netherlands (Holland) and half of Belgium (often named Flamish)
en: Dutch
fi: Hollanti

en: English
fi: Englanti

note: Estonia is in the baltics, just west of Russia
en: Estonian
fi: Viro

note: Finland is in north Europe
en: Finnish
fi: Suomi

note: Language of France
en: French
fi: Ranska

note: Language of Germany, Austria and others
en: German
fi: Saksa

note: Language of Greece
en: Greek
fi: Kreikka

note: Language of Israel
en: Hebrew
fi: Heprea

note: The language of Hungary, Europe
en: Hungarian
fi: Unkari

note: The language of iceland, Europe
en: Icelandic
fi: Islanti

note: Language of Italy, Europe
en: Italian
fi: Italia

note: Language of Japan, Asia
en: Japanese
fi: Japani

note: Language of Korea, Asia
en: Korean
fi: Korea

note: Language of Latvia, North Europe
en: Latvian
fi: Latvia

note: Language of Lithuania, North Europe
en: Lithuanian
fi: Liettua

note: Language of the republic of macedonia, East of Italy, north of Greece
en: Macedonian
fi: Makedonia

note: Language on Malta, an Island in the mediterranean, the ocean between europe and africa
en: Maltese
fi: Malta

note: The common name of the language, which in Norway, Europe, is named "Bokmaal"
en: Norwegian
fi: Norja

note: Language of Poland, Europe
en: Polish
fi: Puola

note: Language of Portugal, Europe
en: Portuguese
fi: Portugali

note: Language of Romania, Europe
en: Romanian
fi: Romania

note: Language of Russia
en: Russian
fi: Venäjä

note: Language of Serbia, east of Italy
en: Serbian
fi: Serbia

note: Language of Slovakia, central Europe
en: Slovak
fi: Slovakia

note: Language of Slovenia, east of italy
en: Slovenian
fi: Slovenia

note: Language of Spain, Europe
en: Spanish
fi: Espanja

note: Language of Sweden, North Europe
en: Swedish
fi: Ruotsi

note: Language in the northern part of Sri Lanka, an island close to India
en: Tamil
fi: Tamili

note: Language of Turkey
en: Turkish
fi: Turkki

note: language of Ukraine
en: Ukrainian
fi: Ukraina

note: Language of Vietnam, Indochina
en: Vietnamese
fi: Vietnam
